ستاره اوریگامی رابین – آموزش تصویری

وبلاگ ما

ستاره اوریگامی رابین – آموزش تصویری

,
در آموزش اریگامی، ستاره‌ها، سطوح، ماژولار، متوسط
,

ستاره اوریگامی رابین (Robin Star) یکی از انواع ستاره‌هایی است که در دسته بندی اوریگامی ماژولار قرار می گیرد. پیش از این در کازیه راجع به اوریگامی ماژولار یا مدولار صحبت کردیم٬ در این صفحه می‌تونید بیشتر با این نوع از اوریگامی آشنا بشید و آموزش چند شکل اوریگامی ماژولار را با هم دیدیم.

ستاره‌ای که در تصویر زیر می‌بینید توسط ماریا سینایسکایا (Maria Sinayskaya) طراحی شده‌‌ است. همانطور که پیش از این اشاره شد٬ ساختن واحدهای اشکال اوریگامی ماژولار معمولا ساده است و با کمی دقت در مرحله اتصال قطعه‌ها به یکدیگر می‌توان به راحتی اشکال اوریگامی مدولار را ساخت. با ترکیب کاغذهای رنگی مختلف می‌توان شکل‌های متنوعی از این ستاره ساخت و در روزهای گرم تابستان به عنوان زیر لیوانی شربت خنکی که برای پذیرایی از خودمان درست کرده‌ایم٬ استفاده کرد. آماده‌اید که با هم یک ستاره‌ی رابین بسازیم؟

ستاره اوریگامی رابین - کازیه
ستاره اوریگامی رابین – کازیه

 آموزش واحد ستاره اوریگامی رابین

ستاره اوریگامی رابین از اتصال هشت واحد مشابه ساخته شده که برای ساختن هرکدام از این واحد‌ها به یک کاغذ مربعی شکل نیاز داریم.

آموزش ستاره اوریگامی رابین - کازیه
آموزش ستاره اوریگامی رابین – کازیه

در اولین مرحله از ساخت واحد ستاره اوریگامی رابین٬ مربع را از یک قطر تا می‌زنیم و باز می‌کنیم٬ سپس نیمه سمت راست را طوری تا می‌زنیم که ضلع سمت راست بر خط تای قطری منطبق شود.

آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله اول - کازیه
آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله اول – کازیه

در مرحلهء بعد٬ کاغذ را از روی خط چین مشخص شده در شکل زیر تا می‌زنیم و باز می‌کنیم٬ سپس خط چین مشخص شده در گوشه سمت چپ شکل را تا می‌زنیم.

آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله دوم - کازیه
آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله دوم – کازیه

در مرحلهء سوم از ساخت ستاره اوریگامی رابین٬ کاغذ را ار روی خط تای ایجاد شده در مرحله قبل تا می‌زنیم و بعد از آن مثلث پایین شکل را نیز به سمت داخل تا می‌زنیم. سپس شکل را ۹۰ درجه به سمت راست می‌چرخانیم و از روی خط چین مشخص شده تا می‌زنیم٬‌برای دیدن تصویر واضخ‌تر می‌توانید روی عکس کلیک کنید.

آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله سوم - کازیه
آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله سوم – کازیه

در این مرحله٬ کاغذ را از روی خط چین مشخص شده به سمت پشت تا می‌زنیم. سپس همزمان با تا زدن خط قرمز رنگ به سمت داخل٬ خط چین مشکی مشخص شده را به سمت بیرون تا می‌زنیم تا در نهایت شکلی مشابه تصویر آخر داشته باشیم.

 

آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله چهارم - کازیه
آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله چهارم – کازیه

در این قسمت ساخت واحد ستارهء اوریگامی رابین به پایان می‌رسد و برای ساخت این ستارهء اوریگامی نیاز به هشت واحد مشابه داریم.

آموزش ستاره اوریگامی رابین- کازیه
آموزش ستاره اوریگامی رابین- کازیه

اتصال واحد‌های ستارهء اوریگامی رابین

برای اتصال واحدهای ستاره٬ ابتدا دو واحد را مطابق شکل کنار یکدیگر قرار می‌دهیم٬ قسمتی که با خطوط قرمز رنگ مشخص شده باید  زیر قسمت مشخص شده از کاغذ مشکی با خطوط آبی رنگ قرار بگیرد و سپس مطابق مرحلهء قبل تا زده شود.

آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله چهارم- اتصال واحدها - کازیه
آموزش ستاره اوریگامی رابین- مرحله چهارم- اتصال واحدها – کازیه

به همین ترتیب سایر واحد‌ها به هم متصل می‌شوند. در تصویر زیر می‌توانید پشت و روی ستارهء رابین را مشاهده کنید.

آموزش ستاره اوریگامی رابین-  اتصال واحدها - کازیه
آموزش ستاره اوریگامی رابین- اتصال واحدها – کازیه

امیدوارم از ساختن این ستارهء اوریگامی لذت برده باشید٬ خوشحال می‌شیم که عکس‌های خودتون از این ستاره رو با هشتگ #kaziehorigami در اینستاگرام با ما به اشتراک بذارین.

3 دیدگاه

آواتار نویسنده

مینا

عالی بود. مرسی عادله 🙂

آواتار نویسنده

عادله

خواهش می‌کنم مینا جان 🙂
خوشحالم که خوشت اومد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز مشخص شده اند*

X