تماشا پرواز کردن پروانه‌ها میان گل‌ها تجربه لذت بخش و آرامش بخشی است که کمتر در زندگی روزمره رخ می‌دهد. پرواز پروانه‌های رنگارنگ با طرح‌های مختلف روی بال‌هایشان می‌تواند انسان را مدت زیادی میخکوب کند. شاید دیدن پروانه‌ها اتفاق رایجی در زندگی روزمره بسیاری از ما نباشد ولی می‌توانیم چند پروانه اوریگامی ساده بسازیم و محیط اطراف خودمان را پر از پروانه کنیم تا با دیدن پروانه‌‌ها بین کارهای روزمره٬ لحظه‌ای لبخند بزنیم. تماشای پروانه‌های اوریگامی دستساز خودمان حس خوشایندی است. هدیه دادن پروانه اوریگامی این حس خوشایند را چندین برابر می‌کند. پروانه اریگامی هم مانند بسیاری از کاردستی‌های اوریگامی دیگر برای تزیین هدیه‌ها کاربرد دارد٬ می‌توانیم با قرار دادن پروانه اوریگامی همراه با یک جمله زیبا روی بال پروانه٬ حس خوبی را همراه با هدیه به دوستانمان منتقل کنیم.

پروانه اوریگامی ساده origami butterfly

پروانه اوریگامی ساده

آماده‌اید که با هم یک پروانه اریگامی ساده بسازیم؟

آموزش پروانه اوریگامی ساده

برای ساختن پروانه اوریگامی ساده به یک کاغذ مربعی نیاز داریم.

آموزش پروانه اوریگامی ساده

آموزش پروانه اوریگامی ساده

 

در اولین مرحله ساختن پروانه اوریگامی ساده مربع را از هر دو قطر تا می‌زنیم و سپس از وسط اضلاع مربع تا می‌زنیم. بعد از آن اضلاع کناری مربع را به خط وسط شکل می‌رسانیم و تا می‌زنیم. در این مرحله یک مستطیل تشکیل شده٬ اضلاع بالایی و پایینی مستطیل را به وسط شکل می‌رسانیم و تا می‌زنیم.

آموزش پروانه اوریگامی ساده - مرحله  اول

آموزش پروانه اوریگامی ساده – مرحله اول

 

در مرحله دوم ساخت پروانه اوریگامی ساده٬ روی شکل هشت مربع مساوی می‌بینیم. مربع‌ها را در چهار ردیف دو تایی در نظر می‌گیریم و مربع‌های ردیف دوم را از قطر به سمت بیرون تا می‌زنیم (خط چین سفید رنگ در شکل) سپس مربع‌های ردیف اول را از قطر به سمت بیرون تا می‌زنیم (خط چین قرمز رنگ در شکل). همین کار را برای نیمه پایینی شکل نیز انجام می‌دهیم.

آموزش پروانه اوریگامی ساده - مرحله دوم

آموزش پروانه اوریگامی ساده – مرحله دوم

در این مرحله وسط شکل چهار مربع تشکیل شده٬ دو مربع بالایی را از قطر به سمت داخل تا می‌زنیم.

آموزش پروانه اوریگامی ساده - مرحله سوم

آموزش پروانه اوریگامی ساده – مرحله سوم

 

در این مرحله پایین شکل یک ذوزنقه تشکیل شده٬ از روی ضلع بالایی ذوزنقه٬ نیمه بالایی شکل را به سمت بیرون پشت کاغذ تا می‌زنیم. سپس شکل را از وسط به سمت داخل تا می‌زنیم.

آموزش پروانه اوریگامی ساده - مرحله چهارم

آموزش پروانه اوریگامی ساده – مرحله چهارم

 

در مرحله آخر ساخت پروانه اوریگامی ساده٬ یک مربع روی شکل می‌بینیم٬ گوشه‌ء مربع را همانطور که در شکل زیر با خط چین مشخص شده تا میزنیم٬ سپس بال‌های پروانه را باز می‌کنیم.

آموزش پروانه اوریگامی ساده - مرحله پنجم

آموزش پروانه اوریگامی ساده – مرحله پنجم

تبریک می‌گم٬ به همین راحتی یک پروانه اوریگامی ساده ساختید. امیدوارم از تماشای پروانه قشنگتون لذت ببرید٬ می‌تونید عکس پروانه‌ای را که ساختید در اینستاگرام با هشتگ #kazieh_origami با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط