اوریگامی‌های غول پیکر

وبلاگ ما

اوریگامی‌های غول پیکر

,
در دسته بندی نشده
,

شکل‌های اوریگامی معمولا با کاغذهای مربعی ۱۵ سانتیمتری ساخته می‌شن. یه سری از هنرمندان خوش ذوق که دوست داشتن اثرشون بزرگتر باشه و بیشتر به چشم بیاد٬ ابعاد بزرگتری رو برای ساختن اشکال مختلف اوریگامی استفاده کردن و اوریگامی‌های غول‌پیکر رو ساختن. در ادامه با هم تعدادی اوریگامی غول‌پیکر رو می‌بینیم.

خیلی از ما توی رویاهامون خواستیم که سوار قایق کاغذی‌ای بشیم که خودمون ساختیم و باهاش سفر کنیم. یه هنرمند آلمانی به نام فرانک بولتر این رویا رو عملی کرده و یه  قایق غول‌پیکر اوریگامی ساخته و توی رود تیمز در لندن باهاش سفر کرده. این قایق که طولش ۵/۴ متر هست از ورقه هایی ساخته شده که برای بسته‌بندی نوشیدنی‌ها ازش استفاده می‌شه. البته ناخدایی که توی عکس می بینید سازنده این قایق نیست.

قایق بزرگ اریگامی اوریگامی
قایق غول پیکر اریگامی

حیوانات اوریگامی از شکل‌های پرطرفداری هستن که ساخته می‌شن. توی شکل بعدی یه فیل و یه میش اوریگامی غول‌پیکر رو می‌بینید که با اندازه واقعی درست شدن. برای درست کردن فیل از کاغذی با ابعاد ۱۵ متر استفاده شده و میش هم طوری ساخته شده که طولش تقریبا ۱/۵ متر باشه.

حیوانات بزرگ اوریگامی
حیوانات بزرگ اوریگامی

درنای اوریگامی رو به عنوان نماد صلح می‌شناسیم درنایی که توی عکس بعدی می‌بینید٬برای یه فستیوال موسیقی توی آمریکا طراحی شده. این درنا از آلمینیوم و پارچه‌ای به اسم تکستیلن ساخته شده. اندازه بال این درنای غول پیکر ۴۵ متره. همون‌ طور که می‌بینید نورپردازی این درنا باعث شده با شکوه‌تر به نظر برسه.

درنا غول پیکر اریگامی
درنا غول پیکر اوریگامی

در آخر یه خونه خیلی جالب می‌بینیم که تمام آجرها٬ سقفش و وسایلی که توش هستن با استفاده از اوریگامی ساخته شدن. این خونه با همکاری متیو گاردینر و انجمن اوریگامی ملبورن در سال ۲۰۰۵ طراحی شده.

خانه اوریگامی بزرگ
خانه اوریگامی

امیدوارم از دیدن این اوریگامی‌های غول پیکر در کازیه لذت برده باشید. اگر به این موضوع علاقه‌مند شدید و مایلید بیشتر راجع بهش بدونید پیشنهاد می‌کنم به اینجا  و اینجا سر بزنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز مشخص شده اند*

X