قاب عکس ساده اوریگامی

قاب عکس ساده اوریگامی

در زندگی همهء ما آدم‌هایی هستند که دیدنشان حس خوبی به ما می‌دهد. خیلی از ما عکس عزیزانمان را در کیف پولمان می‌گذاریم تا وسط روز٬ گاه و بی‌گاه چشممان به عکسشان بیفتد و با یادآوری وجود این عزیزان حس بهتری را تجربه کنیم. می‌توانیم یک قاب عکس اوریگامی ساده بسازیم و عکس این آدم های ارزشمند را در آن قرار دهیم. هدیه دادن این قاب ساده اوریگامی اطرافیانمان را خوشحال می‌کند. می‌توانیم درون قاب اوریگامی یک جملهء قشنگ یا قسمتی از شعری را که دوست داریم بنویسیم و جایی بگذاریم که روی چند بار آن را ببینیم٬ همین کارهای کوچک و ساده زندگی را قشنگ‌تر می‌کند.

گاهی اوقات لازم می‌شود که روی هدیه‌ اسم خود را بنویسیم. می‌توانیم برای متفاوت بودن اسم خود را همراه با یک پیام تبریک زیبا روی قاب اوریگامی بنویسیم و روی هدیه قرار دهیم. از قاب عکس اوریگامی می‌توانیم برای نوشتن یادداشت‌هی روزانه‌ هم استفاده کنیم. به جای استفاده از کاغذ چسب دار می‌توانیم یک قاب اوریگامی بسازیم و با یک آهنربا به در یخچال وصل کنیم و هر وقت خواستیم نوشتهء درون آن را عوض کنیم.

اگر در خانه فرزند کوچکی دارید و نقاشی‌هایی که می‌کشد را به در و دیوار خانه وصل می‌کنید٬ استفاده از قاب عکس اوریگامی ایدهء خوبی است برای اینکه فرزندتان احساس کند که نقاشی‌هایی که می‌کشد برای شما ارزشمند هستند. این طوری نقاشی‌ها هم بهتر به نظر می‌رسند. شما چه ایده‌هایی برای استفاده از قاب عکس اوریگامی دارید؟

در ادامه روش ساخت قاب عکس اوریگامی ساده را با هم می‌بینیم.

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده

 

برای ساختن قاب عکس اوریگامی ساده به یک کاغد مربعی نیاز داریم. در عکس‌هایی که می‌بینید طوری کاغذ را تا می‌زنیم که قاب عکس اوریگامی نارنجی کمرنگ با طرح‌های نارنجی پررنگ باشد٬ اگر کاغد شما دو رنگ است یا یک طرف آن سفید است به این موضوع دقت کنید.

قاب عکس اوریگامی ساده

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده

 

در مرحله اول ساخت قاب عکس اوریگامی ساده کاغذ را از وسط تا می‌زنیم٬ سپس دو مستطیل کناری را نیز از وسط به سمت داخل تا می‌زنیم.

قاب عکس اوریگامی ساده

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده – مرحله اول

 

در مرحلهء بعدی مستطیل را از وسط تا می‌زنیم و باز می‌کنیم٬ بعد از آن دو مستطیل بالایی و پایینی را از وسط به سمت داخل تا می‌زنیم٬ طوری که لبهء بالایی و پایینی شکل به خط تای وسط شکل برسد.

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده – مرحله دوم

 

در این مرحله تای قبلی را باز می کنیم. حالا وسط شکل چهار مربع داریم. دو مربع بالایی را از قطر  همانطور که در عکس مشخص است به سمت داخل تا می‌زنیم. بعد از آن خطوط قرمز رنگ را به سمت بیرون تا می‌زنیم. همین کار را برای نیمهء پایینی شکل تکرار می‌کنیم.

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده – مرحله سوم

 

حالا دو ذوزنقه در بالا و پایین شکل داریم٬ خط چین مشکی را -که وسط ضلع پایینی ذوزنقه را به گوشهء بالایی آن وصل می‌کند- به سمت داخل تا می‌زنیم و خط چین قرمز رنگ را به سمت بیرون. این کار را برای سه طرف دیگر شکل نیز تکرار می‌کنیم.

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده – مرحله چهارم

 

اگر می‌خواهید عکس یا نوشته‌ای داخل قاب قرار دهید٬ این مرحله زمان مناسبی است. بهتر است عکسی که می‌خواهید را در مرکز مربعی هم اندازهء مربعی که درست شده بچسبانید. روش قرار دادن عکس درون قاب عکس اوریگامی را در عکس زیر می‌بینید.

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده – مرحله پنجم

 

برای ادامهء ساخت قاب عکس اوریگامی ساده اضلاع داخلی هر یک از چهار مربع موجود را به سمت خط تایی که روی قطر مربع  است٬ تا می‌زنیم. همانطور که در عکس مشخص است٬ اضلاع بر قطر منطبق می‌شوند.

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده – مرحله ششم

 

در این قسمت تاهای زده شده در مرحلهء قبل را باز می‌کنیم و هر کدام را از بالا طوری باز می‌کنیم که خط تای وسط مثلث در ادامهء خط وسط موجود قرار گیرد. بعد از این گوشه‌های مثلث را فشار می‌دهیم. این کار را برای هر هشت تای موجود تکرار می‌کنیم.

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده – مرحله هفتم

 

 قاب عکس سادهء اوریگامی کم کم دارد آماده می‌شود. در شکل چهار مثلث داریم که آن‌ها را به بیرون تا می‌زنیم. قسمتی که باید به بیرون تا زده شود در شکل با خط چین نشان داده شده است.

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده – مرحله هشتم

در مرحلهء آخر برای ساختن قاب عکس سادهء اوریگامی٬ از روی خط چین مشخص شده در شکل٬ به سمت بیرون تا می‌زنیم و همین کار را برای قسمت‌های دیگر تکرار می‌کنیم.

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده - مرحله نهم

آموزش قاب عکس اوریگامی ساده – مرحله نهم

تبریک می‌گم٬ به همین راحتی توانستید یک قاب عکس ساده اوریگامی بسازید.

مطالب مرتبط