برای بیشتر ما اوریگامی نوعی سرگرمی است و آن را به عنوان هنری برای گذراندن وقت می‌شناسیم. برای دوستداران اوریگامی جالب است که کاربرد اوریگامی را در زندگی روزمره ببینند. با این هدف بعضی از طراحان با الهام از هنر اوریگامی وسایلی کاربردی برای چیدمان منازل و زندگی روزمره طراحی کرده‌اند.

نمونه‌ای از این طراحی‌ها چای کیسه‌ای شبیه پرنده اوریگامی است.

21

در ادامه با هم تعدادی از وسایلی را که با الهام از اوریگامی طراحی شده‌اند٬ می‌بینیم.

این تشک‌ها را می‌توانید بر اساس نیاز خود هر طور که می‌خواهید بچینید و هنگامی لازم نداشتید در گوشه ای جمع کنید. مزیت این تشک‌ها نیاز به فضای کم است که آنها را به وسیله‌ای مناسب و کاربردی برای خانه‌‌های کوچک امروزی تبدیل می‌کند.

مبلمان اوریگامی

مبلمان اوریگامی

 

در عکس بعدی قفسه‌های چوبی کاربردی را می‌بینید که با چند نوع چیدمان مختلف٬ میتوان از آن‌ها به عنوان میز و قفسه دیواری استفاده کرد. طراحی این قفسه‌‌‌ها طوری است که شکل‌های اوریگامی کاغذی را در ذهن تداعی می‌کند.

مبلمان اوریگامی

مبلمان اوریگامی

 

زیر اندازی که در عکس بعدی می‌بینید٬ طوری طراحی شده که می‌توان آن را بر اساس کاربری مورد نظر٬ تا کرد و به عنوان میز و پشتی از آن استفاده کرد.

مبلمان اوریگامی

مبلمان اوریگامی

 

در آخر یک مدل نورپردازی را که با الهام از اوریگامی طراحی شده٬ میبینیم. این مدل از پنل‌های چوبی‌ای تشکیل شده که می‌توانید متناسب با میزان نور مورد نظر آنها را تا بزنید.

نور پردازی با الهام از اوریگامی

نور پردازی با الهام از اوریگامی

 

امیدوارم از دیدن وسایل کاربردی طراحی شده با کمک اوریگامی لذت برده باشید. اگر مایلید که با طراحی‌های دیگری که بر پایه اوریگامی صورت گرفته آشنا شوید٬ می‌توانید به  اینجا و اینجا سر بزنید.

مطالب مرتبط